вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna ekspresowo się psują i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny czar i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać typy pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od należytego oraz sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, dlatego że od tego zależy wynik finalny naszych prac. Przed użyciem artykułów do osłony oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa kluczowe jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Gdy asekurujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, powinno się nanosić następne amalgamaty, które konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ten sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu asekuruje płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi i opieki.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten model płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji tym samym dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий